Rozhovor pro the IFTN

9. august 2013 at 12:04 | Posted by: Krist |  Rozhovory
Přeložila jsem rozhovor, který je ještě z Galway. Saoirse tu odpovídá na otázky ohledně filmu Byzantium, Avengers 2, Jamesu Gandolfini a dalších..

IFTN: Saoirse děkujeme, že jste si udělala čas promluvit si s IFTN. Jak důležitý je podle vás Galway Film Fleadh pro irský filmový průmysl?
Saoirse: Je to poprvé co jsem na Galway Film Fleadh, ale můj táta se účastní každý rok a zdá se být spokojený, protože tu přetrvává tradiční festivalový pocit. Nestal se tolik atraktivní nebo masivní takže to je spíš o červeném koberci než cokoli jiném. Myslím, že některé festivaly se nechali příliš unést kouzlem toho všeho. Ale tady jsou všichni v džínách a jsou uvolnění. Bude se chystat pár filmů, tak jak to na festivalu má být. Těším se na chatování s ostatními filmaři jako třeba Marian Quinn a ostatními, ke kterým vzhlížím.

IFTN: Váš výkon jako upír ve filmu Byzantium byl kritikou nazván jako jeden z nejsilnějších částí filmu. Jaký byl zážitek spolupracovat s Neile Jordanem?
Saoirse: Opravdu jsem si to užila! Byla jsem trochu nervózní, protože tento žánr a upíři jsou stále ještě celkem novinka. Když jsem si ale přečetla scénář věděla jsem jak originální ten příběh je. Byl to skvělý zážitek. Točili jsme v Dublinu. Měli jsme irskou pracovní skupinu. Měli jsme fantastické obsazení jako Gemmu, Sama nebo Toma Hollandera. A bylo to velmi vzrušující i to, že Neil byl schopný dát tomuto žánru své razítko znovu.

IFTN: Způsob co odlišuje Byzantium od Twilight je především, že Byzantium se zaměřuje na vztah matky a dcery což je zajímavé.
Saoirse: Twilight je moderní a rozhodně víc pop-kulturní typ příběhu zatímco Byzantium je tak trochu návrat k tradičnímu stylu vyprávění upířích příběhů. Bylo to krásné a opravdu pěkné.

IFTN: Vyhrála jsem pět IFTA ocenění. Nejnovější za film Hanna a první za film Atonement. Jaké jsou vaše vzpomínky na první výhru?
Saoirse: Byl to obrovský hit! Největší obchod. Vždy je hezké být nominován na jakoukoli cenu, ale když to přijde z vaší země a to znamená, že pro vás hlasují vaši vlastní lidé- je to speciální čest. A je to prostě skvělý čas být spolu. Posledních šest let jsem chodila na IFTAs a vždy jsem do té události pracovala tvrdě. Pracujeme celý rok, není to jen dvouměsíční práce.

IFTN: Je něco pravdy na fámách, že budete v Avengers 2 jako Scarlet witch?
Saoirse: To není pravda. Myslím, že to byla taková ta fáma plovoucí kolem.

IFTN: Hrála jste ve filmu Violet & Daisy po boku James Gandolfini, který nedávno zemřel. Jaká byla spolupráce s ním?
Saoirse: Byl úžasný. Jeden z mých nejoblíbenějších kolegů. Přišel tři týdny před natáčením a stal se naším otcem při natáčení. Opravdu se o nás staral, především o mě. Tenkrát mi bylo asi 15 let a on mě vzal pod svá křídla a byl to skvělý učitel. Byl tak profesionální. Je strašné co se stalo. Byl to jeden z nejlepších herců, co přišli z Ameriky, myslím. Takže je opravdu srdcervoucí že se to stalo na vrcholu jeho kariéry. Myslím pro jeho syna. Potkala jsem se s ním na natáčení Violet & Daisy. Tenkrát měl asi 11 let a James ho zbožňoval.


Při překladu poslední odpovědi mě přepad smutek. Saoirse o Jamesovi mluví strašně hezky a je opravdu hrozné co se stalo..
 


Comments

1 Ajjinka Ajjinka | Web | 9. august 2013 at 20:32 | React

I mě ta poslední odpověď dostala, mluví o Jamesovi hrozně krásně, vlastně všichni, co s ním kdy pracovali. Byl to Pan Herec :) Je mi trochu líto, že se Saoirse neukáže jako Scarlet witch, myslím, že by se k ní ta role hodila :) Moc díky za překlad :)
A ještě... Na fotce je se svým tátou, že jo? Protože ty oči prostě nemůžou být shodou náhod! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
Copyright © 2011 - 2018 | Fan Blog | S-Ronan
Hosting | blog.cz